Skolevalgresultater for Fremskrittspartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%
Norge2228015.6-0.92916.524.021.125.225.714.117.919.414.111.214.722.0
Østfold149520.3+0.2220.136.032.937.737.116.819.519.218.012.016.821.6
Akershus216014.2-2.2216.424.416.625.124.215.820.018.513.712.113.423.0
Oslo10297.60.027.614.511.316.217.98.912.213.511.811.110.122.2
Hedmark78614.5+1.3113.219.912.421.222.813.017.321.211.67.89.617.2
Oppland63811.6-1.4113.022.717.326.628.69.918.016.612.79.214.124.4
Buskerud126116.4-1.1217.524.821.126.031.615.817.121.315.719.118.724.0
Vestfold154621.6+5.6216.019.724.127.427.616.721.022.920.816.518.126.4
Telemark91317.3-4.0121.324.320.523.823.512.019.022.412.810.513.023.2
Aust-Agder68318.4-4.3122.729.814.825.618.914.617.821.112.311.416.320.4
Vest-Agder90615.5-6.4121.927.822.528.124.614.919.119.114.815.518.529.9
Rogaland224216.3-3.8320.127.527.929.130.517.320.925.018.111.715.925.1
Hordaland213714.5-1.9216.426.428.426.626.415.821.623.012.99.721.322.9
Sogn og Fjordane2907.8+0.607.214.013.618.117.76.310.513.913.85.09.816.9
Møre og Romsdal194323.7+6.1317.630.624.933.930.412.420.222.217.112.915.426.4
Sør-Trøndelag140517.3+2.6214.720.714.016.522.917.79.714.211.37.89.918.3
Nord-Trøndelag69214.6-2.3116.924.120.821.721.213.917.614.810.15.19.715.3
Nordland128718.5-1.8220.325.723.626.726.715.317.916.612.08.015.018.3
Troms71118.0-1.4119.419.926.328.825.411.713.817.211.29.59.720.1
Finnmark1567.6-6.3013.916.512.214.718.77.914.313.210.17.66.48.2

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2011. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti