Skolevalgresultater for Fremskrittspartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%
Norge3107224.0+2.94521.125.225.714.117.919.414.111.214.722.0
Østfold206936.0+3.1432.937.737.116.819.519.218.012.016.821.6
Akershus355624.4+7.8416.625.124.215.820.018.513.712.113.423.0
Oslo172214.5+3.2311.316.217.98.912.213.511.811.110.122.2
Hedmark98019.9+7.5212.421.222.813.017.321.211.67.89.617.2
Oppland112122.7+5.4217.326.628.69.918.016.612.79.214.124.4
Buskerud169524.8+3.7321.126.031.615.817.121.315.719.118.724.0
Vestfold123419.7-4.4124.127.427.616.721.022.920.816.518.126.4
Telemark120224.3+3.8220.523.823.512.019.022.412.810.513.023.2
Aust-Agder84329.8+15.0114.825.618.914.617.821.112.311.416.320.4
Vest-Agder139027.8+5.3222.528.124.614.919.119.114.815.518.529.9
Rogaland338327.5-0.4327.929.130.517.320.925.018.111.715.925.1
Hordaland358526.4-2.0428.426.626.415.821.623.012.99.721.322.9
Sogn og Fjordane47614.0+0.4113.618.117.76.310.513.913.85.09.816.9
Møre og Romsdal238230.6+5.7324.933.930.412.420.222.217.112.915.426.4
Sør-Trøndelag165820.7+6.7214.016.522.917.79.714.211.37.89.918.3
Nord-Trøndelag102224.1+3.3220.821.721.213.917.614.810.15.19.715.3
Nordland164625.7+2.1323.626.726.715.317.916.612.08.015.018.3
Troms80919.9-6.4226.328.825.411.713.817.211.29.59.720.1
Finnmark29916.5+4.3112.214.718.77.914.313.210.17.66.48.2

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2007. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti