Skolevalgresultater for Fremskrittspartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%
Norge1838417.9-1.513919.414.111.214.722.0
Østfold114919.5+0.3719.218.012.016.821.6
Akershus176120.0+1.5918.513.712.113.423.0
Oslo88312.2-1.3813.511.811.110.122.2
Hedmark69317.3-3.9621.211.67.89.617.2
Oppland86418.0+1.4716.612.79.214.124.4
Buskerud81617.1-4.2721.315.719.118.724.0
Vestfold123021.0-1.9822.920.816.518.126.4
Telemark71919.0-3.4822.412.810.513.023.2
Aust-Agder55717.8-3.3621.112.311.416.320.4
Vest-Agder91219.10.0719.114.815.518.529.9
Rogaland156920.9-4.11025.018.111.715.925.1
Hordaland251921.6-1.41323.012.99.721.322.9
Sogn og Fjordane29310.5-3.4413.913.85.09.816.9
Møre og Romsdal136920.2-2.01022.217.112.915.426.4
Sør-Trøndelag5259.7-4.5414.211.37.89.918.3
Nord-Trøndelag68717.6+2.8714.810.15.19.715.3
Nordland112917.9+1.3916.612.08.015.018.3
Troms45613.8-3.4517.211.29.59.720.1
Finnmark25314.3+1.1513.210.17.66.48.2

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1997. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti