Skolevalgresultater for Fremskrittspartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%
Norge2170419.4+5.33614.111.214.722.0
Østfold93419.2+1.2218.012.016.821.6
Akershus190818.5+4.8313.712.113.423.0
Oslo94413.5+1.7211.811.110.122.2
Hedmark98921.2+9.6211.67.89.617.2
Oppland76416.6+3.9112.79.214.124.4
Buskerud116621.3+5.6215.719.118.724.0
Vestfold135922.9+2.1220.816.518.126.4
Telemark96722.4+9.6212.810.513.023.2
Aust-Agder62521.1+8.8112.311.416.320.4
Vest-Agder89519.1+4.3114.815.518.529.9
Rogaland268825.0+6.9318.111.715.925.1
Hordaland279223.0+10.1412.99.721.322.9
Sogn og Fjordane47213.9+0.1113.85.09.816.9
Møre og Romsdal168022.2+5.1317.112.915.426.4
Sør-Trøndelag95014.2+2.9211.37.89.918.3
Nord-Trøndelag65214.8+4.7110.15.19.715.3
Nordland113016.6+4.6212.08.015.018.3
Troms54217.2+6.0111.29.59.720.1
Finnmark24713.2+3.1110.17.66.48.2

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1995. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti