Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%
Norge4033428.2+4.25324.016.217.511.612.916.417.910.714.314.517.420.9
Østfold201427.3+8.5318.812.317.17.510.614.115.010.314.413.217.227.4
Akershus522834.4+4.6629.818.723.117.818.828.024.113.316.223.128.632.3
Oslo372427.7-2.4530.120.020.917.016.519.124.016.515.721.816.721.9
Hedmark124623.0+7.0216.014.422.78.59.211.911.88.212.810.513.114.7
Oppland122422.3+6.6215.713.311.47.66.314.615.513.114.79.011.514.3
Buskerud255233.3+0.9332.421.121.311.212.515.319.413.819.515.418.026.1
Vestfold201428.1-1.2229.324.324.310.18.617.317.910.616.621.522.024.8
Telemark134425.5+9.8215.714.310.07.411.014.016.69.39.610.714.215.1
Aust-Agder107529.0+9.9119.115.425.18.119.714.719.69.811.011.414.721.2
Vest-Agder198133.8+10.0323.819.419.513.219.917.028.89.313.513.216.721.8
Rogaland418330.4+3.7526.721.215.911.213.218.517.611.718.214.817.318.8
Hordaland459231.2+4.2527.017.021.114.014.113.911.38.113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane78621.0+2.6118.46.57.63.03.04.911.44.810.15.69.817.2
Møre og Romsdal263832.2+2.5329.715.618.415.121.417.119.88.612.410.721.117.6
Sør-Trøndelag194123.8+5.1318.710.012.311.49.111.920.111.714.916.220.920.5
Nord-Trøndelag82917.4+3.3114.15.711.87.68.611.311.25.96.16.09.112.3
Nordland163723.6+4.4219.211.59.110.08.716.919.214.117.210.816.422.0
Troms80120.3+6.1214.28.511.95.66.514.011.36.69.510.418.918.2
Finnmark52525.6+11.0214.613.313.66.75.614.121.910.69.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2011. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti