Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%
Norge3019524.0+7.817916.217.511.612.916.417.910.714.314.517.420.9
Østfold129018.8+6.5712.317.17.510.614.115.010.314.413.217.227.4
Akershus398029.8+11.11318.723.117.818.828.024.113.316.223.128.632.3
Oslo359730.1+10.11820.020.917.016.519.124.016.515.721.816.721.9
Hedmark80316.0+1.6514.422.78.59.211.911.88.212.810.513.114.7
Oppland71415.7+2.4613.311.47.66.314.615.513.114.79.011.514.3
Buskerud221932.4+11.31421.121.311.212.515.319.413.819.515.418.026.1
Vestfold166129.3+5.01224.324.310.18.617.317.910.616.621.522.024.8
Telemark61415.7+1.4614.310.07.411.014.016.69.39.610.714.215.1
Aust-Agder58019.1+3.7715.425.18.119.714.719.69.811.011.414.721.2
Vest-Agder122923.8+4.4919.419.513.219.917.028.89.313.513.216.721.8
Rogaland346726.7+5.51321.215.911.213.218.517.611.718.214.817.318.8
Hordaland351827.0+10.01617.021.114.014.113.911.38.113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane55318.4+11.976.57.63.03.04.911.44.810.15.69.817.2
Møre og Romsdal203429.7+14.11415.618.415.121.417.119.88.612.410.721.117.6
Sør-Trøndelag125818.7+8.7710.012.311.49.111.920.111.714.916.220.920.5
Nord-Trøndelag60114.1+8.455.711.87.68.611.311.25.96.16.09.112.3
Nordland123419.2+7.71011.59.110.08.716.919.214.117.210.816.422.0
Troms59714.2+5.758.511.95.66.514.011.36.69.510.418.918.2
Finnmark24614.6+1.3513.313.66.75.614.121.910.69.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2009. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti