Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%
Norge1401311.6-1.32212.916.417.910.714.314.517.420.9
Østfold3587.5-3.1110.614.115.010.314.413.217.227.4
Akershus202317.8-1.0318.828.024.113.316.223.128.632.3
Oslo186517.0+0.5316.519.124.016.515.721.816.721.9
Hedmark3928.5-0.719.211.911.88.212.810.513.114.7
Oppland3637.6+1.316.314.615.513.114.79.011.514.3
Buskerud72411.2-1.3112.515.319.413.819.515.418.026.1
Vestfold59610.1+1.518.617.317.910.616.621.522.024.8
Telemark3477.4-3.6011.014.016.69.39.610.714.215.1
Aust-Agder2538.1-11.6119.714.719.69.811.011.414.721.2
Vest-Agder69013.2-6.7119.917.028.89.313.513.216.721.8
Rogaland113711.2-2.0213.218.517.611.718.214.817.318.8
Hordaland184214.0-0.1214.113.911.38.113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane993.00.003.04.911.44.810.15.69.817.2
Møre og Romsdal111415.1-6.3221.417.119.88.612.410.721.117.6
Sør-Trøndelag82811.4+2.319.111.920.111.714.916.220.920.5
Nord-Trøndelag3107.6-1.018.611.311.25.96.16.09.112.3
Nordland71610.0+1.318.716.919.214.117.210.816.422.0
Troms2325.6-0.906.514.011.36.69.510.418.918.2
Finnmark1246.7+1.105.614.121.910.69.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2003. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti