Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%
Norge1406712.9-3.59316.417.910.714.314.517.420.9
Østfold57710.6-3.5414.115.010.314.413.217.227.4
Akershus191318.8-9.2828.024.113.316.223.128.632.3
Oslo150116.5-2.61019.124.016.515.721.816.721.9
Hedmark3889.2-2.7311.911.88.212.810.513.114.7
Oppland2946.3-8.3214.615.513.114.79.011.514.3
Buskerud64512.5-2.8515.319.413.819.515.418.026.1
Vestfold4448.6-8.7317.317.910.616.621.522.024.8
Telemark43111.0-3.0414.016.69.39.610.714.215.1
Aust-Agder61219.7+5.0714.719.69.811.011.414.721.2
Vest-Agder96419.9+2.9717.028.89.313.513.216.721.8
Rogaland130813.2-5.3618.517.611.718.214.817.318.8
Hordaland166614.1+0.2813.911.38.113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane1033.0-1.914.911.44.810.15.69.817.2
Møre og Romsdal150921.4+4.31017.119.88.612.410.721.117.6
Sør-Trøndelag4949.1-2.8311.920.111.714.916.220.920.5
Nord-Trøndelag3478.6-2.7311.311.25.96.16.09.112.3
Nordland5218.7-8.2516.919.214.117.210.816.422.0
Troms2606.5-7.5214.011.36.69.510.418.918.2
Finnmark905.6-8.5214.121.910.69.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2001. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti