Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%
Norge1610716.4-1.52917.910.714.314.517.420.9
Østfold51614.1-0.9215.010.314.413.217.227.4
Akershus288628.0+3.9424.113.316.223.128.632.3
Oslo144519.1-4.9324.016.515.721.816.721.9
Hedmark48211.9+0.1111.88.212.810.513.114.7
Oppland71714.6-0.9115.513.114.79.011.514.3
Buskerud83515.3-4.1119.413.819.515.418.026.1
Vestfold73417.3-0.6217.910.616.621.522.024.8
Telemark59314.0-2.6116.69.39.610.714.215.1
Aust-Agder35514.7-4.9119.69.811.011.414.721.2
Vest-Agder73917.0-11.8128.89.313.513.216.721.8
Rogaland138618.5+0.9217.611.718.214.817.318.8
Hordaland144213.9+2.6211.38.113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane1224.9-6.5011.44.810.15.69.817.2
Møre og Romsdal117317.1-2.7219.88.612.410.721.117.6
Sør-Trøndelag64411.9-8.2120.111.714.916.220.920.5
Nord-Trøndelag40511.3+0.1111.25.96.16.09.112.3
Nordland95516.9-2.3219.214.117.210.816.422.0
Troms46114.0+2.7111.36.69.510.418.918.2
Finnmark21714.1-7.8121.910.69.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1999. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti