Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%
Norge1199410.7-3.61814.314.517.420.9
Østfold49910.3-4.1114.413.217.227.4
Akershus137713.3-2.9216.223.128.632.3
Oslo115416.5+0.8315.721.816.721.9
Hedmark3838.2-4.6112.810.513.114.7
Oppland60213.1-1.6114.79.011.514.3
Buskerud75713.8-5.7119.515.418.026.1
Vestfold63010.6-6.0116.621.522.024.8
Telemark4039.3-0.319.610.714.215.1
Aust-Agder2909.8-1.2011.011.414.721.2
Vest-Agder4379.3-4.2113.513.216.721.8
Rogaland126111.7-6.5118.214.817.318.8
Hordaland9858.1-5.3113.413.314.222.8
Sogn og Fjordane1644.8-5.3010.15.69.817.2
Møre og Romsdal6518.6-3.8112.410.721.117.6
Sør-Trøndelag78211.7-3.2114.916.220.920.5
Nord-Trøndelag2585.9-0.206.16.09.112.3
Nordland95514.1-3.1217.210.816.422.0
Troms2096.6-2.909.510.418.918.2
Finnmark19710.6+1.009.613.120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1995. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti