Skolevalgresultater for Høyre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%
Norge1832114.5-2.92617.420.9
Østfold74013.2-4.0117.227.4
Akershus290123.1-5.5328.632.3
Oslo189121.8+5.1416.721.9
Hedmark59610.5-2.6113.114.7
Oppland5599.0-2.5111.514.3
Buskerud113215.4-2.6118.026.1
Vestfold151621.5-0.5222.024.8
Telemark59510.7-3.5114.215.1
Aust-Agder33511.4-3.3114.721.2
Vest-Agder71313.2-3.5116.721.8
Rogaland160814.8-2.5217.318.8
Hordaland184413.3-0.9214.222.8
Sogn og Fjordane775.6-4.209.817.2
Møre og Romsdal79110.7-10.4121.117.6
Sør-Trøndelag121916.2-4.7220.920.5
Nord-Trøndelag2866.0-3.109.112.3
Nordland76010.8-5.6116.422.0
Troms48010.4-8.5118.918.2
Finnmark27813.1-7.2120.310.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1991. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti