Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%
Norge85876.8+0.8536.05.03.13.43.54.66.25.65.15.27.1
Østfold4476.5+2.723.82.81.61.82.51.86.65.65.72.74.2
Akershus11688.8-1.4410.24.82.72.02.92.93.84.74.34.55.4
Oslo11199.4+0.868.67.05.55.22.72.84.95.04.62.23.7
Hedmark4198.4+0.338.17.34.27.62.85.24.44.05.02.44.9
Oppland2876.3+1.624.76.62.92.52.13.15.55.45.05.14.5
Buskerud2734.0-0.624.65.22.01.82.94.43.99.33.93.75.4
Vestfold4357.7+3.634.13.21.82.71.22.03.82.92.33.24.5
Telemark2596.6+3.533.14.92.21.93.83.53.43.53.04.04.1
Aust-Agder1755.8+2.922.93.52.56.45.211.114.05.96.39.09.0
Vest-Agder2164.2+0.224.04.33.02.82.75.05.64.73.94.87.6
Rogaland8246.4-0.737.15.44.35.811.015.314.410.911.511.113.1
Hordaland9937.6-1.549.18.24.83.44.85.77.65.75.16.48.1
Sogn og Fjordane2458.1+3.634.54.22.85.92.74.911.515.610.013.19.0
Møre og Romsdal4726.9+2.934.04.63.83.93.64.34.64.88.06.016.3
Sør-Trøndelag4046.0+3.222.82.11.91.62.32.23.13.03.43.28.3
Nord-Trøndelag2145.0+2.422.62.01.72.42.61.72.73.23.13.65.6
Nordland3064.8+0.234.65.41.41.91.72.85.23.12.84.15.2
Troms2425.7+0.824.92.72.92.51.51.34.64.54.82.33.4
Finnmark895.3+3.222.11.61.12.31.63.93.26.06.33.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2009. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti