Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%
Norge56995.0+1.9373.13.43.54.66.25.65.15.27.1
Østfold1582.8+1.211.61.82.51.86.65.65.72.74.2
Akershus5774.8+2.122.72.02.92.93.84.74.34.55.4
Oslo7307.0+1.545.55.22.72.84.95.04.62.23.7
Hedmark2897.3+3.124.27.62.85.24.44.05.02.44.9
Oppland2916.6+3.722.92.52.13.15.55.45.05.14.5
Buskerud985.2+3.222.01.82.94.43.99.33.93.75.4
Vestfold1883.2+1.411.82.71.22.03.82.92.33.24.5
Telemark2314.9+2.722.21.93.83.53.43.53.04.04.1
Aust-Agder1053.5+1.012.56.45.211.114.05.96.39.09.0
Vest-Agder1884.3+1.323.02.82.75.05.64.73.94.87.6
Rogaland6055.4+1.134.35.811.015.314.410.911.511.113.1
Hordaland10548.2+3.454.83.44.85.77.65.75.16.48.1
Sogn og Fjordane1474.2+1.422.85.92.74.911.515.610.013.19.0
Møre og Romsdal3274.6+0.823.83.93.64.34.64.88.06.016.3
Sør-Trøndelag1482.1+0.211.91.62.32.23.13.03.43.28.3
Nord-Trøndelag722.0+0.311.72.42.61.72.73.23.13.65.6
Nordland3525.4+4.031.41.91.72.85.23.12.84.15.2
Troms1122.7-0.212.92.51.51.34.64.54.82.33.4
Finnmark271.6+0.501.12.31.63.93.26.06.33.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2005. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti