Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%
Norge37293.4-0.1273.54.66.25.65.15.27.1
Østfold951.8-0.702.51.86.65.65.72.74.2
Akershus2032.0-0.912.92.93.84.74.34.55.4
Oslo4725.2+2.532.72.84.95.04.62.23.7
Hedmark3197.6+4.832.85.24.44.05.02.44.9
Oppland1172.5+0.412.13.15.55.45.05.14.5
Buskerud941.8-1.112.94.43.99.33.93.75.4
Vestfold1382.7+1.511.22.03.82.92.33.24.5
Telemark731.9-1.913.83.53.43.53.04.04.1
Aust-Agder1996.4+1.225.211.114.05.96.39.09.0
Vest-Agder1332.8+0.112.75.05.64.73.94.87.6
Rogaland5755.8-5.2311.015.314.410.911.511.113.1
Hordaland4013.4-1.424.85.77.65.75.16.48.1
Sogn og Fjordane2035.9+3.222.74.911.515.610.013.19.0
Møre og Romsdal2783.9+0.323.64.34.64.88.06.016.3
Sør-Trøndelag861.6-0.702.32.23.13.03.43.28.3
Nord-Trøndelag972.4-0.212.61.72.73.23.13.65.6
Nordland1111.9+0.211.72.85.23.12.84.15.2
Troms982.5+1.011.51.34.64.54.82.33.4
Finnmark372.3+0.711.63.93.26.06.33.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2001. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti