Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%
Norge34533.5-1.124.66.25.65.15.27.1
Østfold932.5+0.701.86.65.65.72.74.2
Akershus3012.90.002.93.84.74.34.55.4
Oslo2042.7-0.102.84.95.04.62.23.7
Hedmark1132.8-2.405.24.44.05.02.44.9
Oppland1052.1-1.003.15.55.45.05.14.5
Buskerud1562.9-1.504.43.99.33.93.75.4
Vestfold491.2-0.802.03.82.92.33.24.5
Telemark1613.8+0.303.53.43.53.04.04.1
Aust-Agder1265.2-5.9011.114.05.96.39.09.0
Vest-Agder1192.7-2.305.05.64.73.94.87.6
Rogaland82411.0-4.3115.314.410.911.511.113.1
Hordaland5014.8-0.915.77.65.75.16.48.1
Sogn og Fjordane672.7-2.204.911.515.610.013.19.0
Møre og Romsdal2463.6-0.704.34.64.88.06.016.3
Sør-Trøndelag1222.3+0.102.23.13.03.43.28.3
Nord-Trøndelag952.6+0.901.72.73.23.13.65.6
Nordland981.7-1.102.85.23.12.84.15.2
Troms481.5+0.201.34.64.54.82.33.4
Finnmark251.6-2.303.93.26.06.33.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1999. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti