Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%
Norge68656.2+0.695.65.15.27.1
Østfold3206.6+1.015.65.72.74.2
Akershus3943.8-0.904.74.34.55.4
Oslo3424.9-0.115.04.62.23.7
Hedmark2054.4+0.404.05.02.44.9
Oppland2545.5+0.105.45.05.14.5
Buskerud2143.9-5.409.33.93.75.4
Vestfold2263.8+0.902.92.33.24.5
Telemark1463.4-0.103.53.04.04.1
Aust-Agder41414.0+8.115.96.39.09.0
Vest-Agder2625.6+0.904.73.94.87.6
Rogaland154314.4+3.5210.911.511.113.1
Hordaland9247.6+1.915.75.16.48.1
Sogn og Fjordane39111.5-4.1115.610.013.19.0
Møre og Romsdal3484.6-0.214.88.06.016.3
Sør-Trøndelag2093.1+0.103.03.43.28.3
Nord-Trøndelag1172.7-0.503.23.13.65.6
Nordland3525.2+2.113.12.84.15.2
Troms1444.6+0.104.54.82.33.4
Finnmark603.2-2.806.06.33.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1995. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti