Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%
Norge65035.1-0.185.27.1
Østfold3205.7+3.012.74.2
Akershus5344.3-0.214.55.4
Oslo4014.6+2.412.23.7
Hedmark2845.0+2.612.44.9
Oppland3125.0-0.105.14.5
Buskerud2853.9+0.203.75.4
Vestfold1612.3-0.903.24.5
Telemark1663.0-1.004.04.1
Aust-Agder1836.3-2.709.09.0
Vest-Agder2093.9-0.904.87.6
Rogaland124711.5+0.4111.113.1
Hordaland7145.1-1.316.48.1
Sogn og Fjordane13910.0-3.1113.19.0
Møre og Romsdal5888.0+2.016.016.3
Sør-Trøndelag2593.4+0.203.28.3
Nord-Trøndelag1503.1-0.503.65.6
Nordland1942.8-1.304.15.2
Troms2224.8+2.502.33.4
Finnmark1356.3+2.603.76.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1991. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti