Skolevalgresultater for Venstre

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%
Norge62245.2-1.9407.1
Østfold1282.7-1.514.2
Akershus4564.5-0.925.4
Oslo1362.2-1.513.7
Hedmark1452.4-2.514.9
Oppland2315.1+0.624.5
Buskerud2433.7-1.725.4
Vestfold2233.2-1.314.5
Telemark1974.0-0.124.1
Aust-Agder2439.00.039.0
Vest-Agder2254.8-2.827.6
Rogaland121111.1-2.0513.1
Hordaland9026.4-1.748.1
Sogn og Fjordane45313.1+4.159.0
Møre og Romsdal5126.0-10.3316.3
Sør-Trøndelag1933.2-5.118.3
Nord-Trøndelag2053.6-2.015.6
Nordland3354.1-1.125.2
Troms1062.3-1.113.4
Finnmark803.7-2.316.0

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1989. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti