Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%
Norge44463.5-0.2283.73.83.73.76.15.77.35.64.55.44.6
Østfold1782.6+0.112.52.42.42.96.48.98.66.94.83.84.7
Akershus2351.8+0.311.51.61.71.72.73.33.92.51.62.12.0
Oslo2091.7-0.612.32.51.71.82.11.83.63.02.12.41.2
Hedmark1763.5+1.811.72.62.42.13.34.53.63.02.02.21.9
Oppland681.50.001.51.62.01.33.72.13.12.31.82.42.5
Buskerud1161.7+0.111.61.62.12.73.83.74.72.93.83.12.3
Vestfold1743.1+0.412.72.73.63.84.44.95.34.55.05.13.7
Telemark1594.1-0.824.94.54.56.28.67.58.85.34.24.85.1
Aust-Agder2458.1-1.639.79.09.19.39.211.114.39.69.88.78.7
Vest-Agder57411.1+0.3410.89.49.59.216.812.318.515.113.717.514.7
Rogaland8126.3-1.037.38.27.16.212.710.412.710.710.011.611.8
Hordaland5744.4-1.035.44.54.84.36.85.87.96.35.05.14.4
Sogn og Fjordane1525.00.025.04.55.24.89.98.37.63.91.87.14.3
Møre og Romsdal3144.6+0.524.14.54.64.37.36.812.57.65.08.56.0
Sør-Trøndelag1352.0-1.313.32.22.92.55.63.54.24.63.44.34.7
Nord-Trøndelag781.8-0.101.92.21.81.93.72.94.43.82.53.12.4
Nordland1342.1+0.112.02.31.92.53.74.24.53.82.23.42.3
Troms852.0+0.811.21.41.92.63.43.24.53.82.23.12.6
Finnmark281.7-0.101.81.52.02.25.03.82.92.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2009. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti