Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%
Norge44363.70.023.76.15.77.35.64.55.44.6
Østfold1172.4-0.502.96.48.98.66.94.83.84.7
Akershus1911.70.001.72.73.33.92.51.62.12.0
Oslo1901.7-0.101.82.11.83.63.02.12.41.2
Hedmark1092.4+0.302.13.34.53.63.02.02.21.9
Oppland972.0+0.701.33.72.13.12.31.82.42.5
Buskerud1342.1-0.602.73.83.74.72.93.83.12.3
Vestfold2113.6-0.203.84.44.95.34.55.05.13.7
Telemark2104.5-1.706.28.67.58.85.34.24.85.1
Aust-Agder2859.1-0.209.39.211.114.39.69.88.78.7
Vest-Agder4969.5+0.309.216.812.318.515.113.717.514.7
Rogaland7237.1+0.916.212.710.412.710.710.011.611.8
Hordaland6294.8+0.514.36.85.87.96.35.05.14.4
Sogn og Fjordane1735.2+0.404.89.98.37.63.91.87.14.3
Møre og Romsdal3384.6+0.304.37.36.812.57.65.08.56.0
Sør-Trøndelag2082.9+0.402.55.63.54.24.63.44.34.7
Nord-Trøndelag751.8-0.101.93.72.94.43.82.53.12.4
Nordland1361.9-0.602.53.74.24.53.82.23.42.3
Troms781.9-0.702.63.43.24.53.82.23.12.6
Finnmark362.0-0.202.25.03.82.92.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2003. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti