Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%
Norge57935.7-1.6437.35.64.55.44.6
Østfold5228.9+0.338.66.94.83.84.7
Akershus2953.3-0.613.92.51.62.12.0
Oslo1321.8-1.813.63.02.12.41.2
Hedmark1794.5+0.923.63.02.02.21.9
Oppland1002.1-1.013.12.31.82.42.5
Buskerud1743.7-1.024.72.93.83.12.3
Vestfold2864.9-0.425.34.55.05.13.7
Telemark2857.5-1.338.85.34.24.85.1
Aust-Agder34811.1-3.2414.39.69.88.78.7
Vest-Agder58712.3-6.2418.515.113.717.514.7
Rogaland78210.4-2.3512.710.710.011.611.8
Hordaland6745.8-2.137.96.35.05.14.4
Sogn og Fjordane2318.3+0.737.63.91.87.14.3
Møre og Romsdal4616.8-5.7312.57.65.08.56.0
Sør-Trøndelag1883.5-0.714.24.63.44.34.7
Nord-Trøndelag1122.9-1.514.43.82.53.12.4
Nordland2644.2-0.324.53.82.23.42.3
Troms1063.2-1.314.53.82.23.12.6
Finnmark673.8+0.912.92.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1997. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti