Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%
Norge81467.3+1.7115.64.55.44.6
Østfold4188.6+1.716.94.83.84.7
Akershus4013.9+1.412.51.62.12.0
Oslo2523.6+0.613.02.12.41.2
Hedmark1673.6+0.603.02.02.21.9
Oppland1443.1+0.802.31.82.42.5
Buskerud2564.7+1.802.93.83.12.3
Vestfold3185.3+0.804.55.05.13.7
Telemark3828.8+3.515.34.24.85.1
Aust-Agder42314.3+4.719.69.88.78.7
Vest-Agder86818.5+3.4115.113.717.514.7
Rogaland136812.7+2.0110.710.011.611.8
Hordaland9647.9+1.616.35.05.14.4
Sogn og Fjordane2587.6+3.703.91.87.14.3
Møre og Romsdal94712.5+4.917.65.08.56.0
Sør-Trøndelag2784.2-0.414.63.44.34.7
Nord-Trøndelag1964.4+0.603.82.53.12.4
Nordland3094.5+0.713.82.23.42.3
Troms1434.5+0.703.82.23.12.6
Finnmark542.9+0.402.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1995. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti