Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%
Norge60084.2-0.875.05.87.27.27.04.65.57.112.416.510.95.6
Østfold2323.1-1.104.23.25.13.64.75.15.15.88.315.69.86.4
Akershus2671.8-0.502.33.03.83.32.62.12.55.26.510.35.02.4
Oslo880.7-0.100.81.00.81.1*0.90.81.02.52.51.60.9
Hedmark4127.6-0.418.08.29.612.211.86.06.99.713.716.913.98.2
Oppland62411.4+2.618.89.49.86.96.66.58.29.016.925.420.412.4
Buskerud2483.2-0.403.64.16.35.76.72.55.06.58.715.49.95.0
Vestfold1011.4-1.603.01.73.02.42.21.62.83.58.510.66.43.9
Telemark1873.50.003.54.47.77.59.25.54.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder1433.9-1.215.13.09.38.94.43.93.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder1292.2-1.203.43.25.65.84.72.72.95.210.814.79.92.3
Rogaland5844.2-0.815.05.87.16.96.53.54.94.211.215.911.25.3
Hordaland4403.0-1.004.04.14.36.26.13.53.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane55314.8-3.8118.625.429.827.529.422.922.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal2683.3-2.806.14.96.36.15.12.84.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag3213.9-2.606.56.07.47.79.17.46.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag55311.6-0.9112.518.826.223.125.69.714.822.232.734.025.620.1
Nordland3194.6-1.205.87.59.98.07.13.85.37.815.520.311.83.6
Troms43811.1+3.018.111.76.76.37.16.311.114.020.420.011.73.2
Finnmark1014.9-2.407.315.512.223.912.815.16.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2011. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti