Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%
Norge74785.8-1.4107.27.27.04.65.57.112.416.510.95.6
Østfold1863.2-1.905.13.64.75.15.15.88.315.69.86.4
Akershus4313.0-0.803.83.32.62.12.55.26.510.35.02.4
Oslo1221.0+0.200.81.1*0.90.81.02.52.51.60.9
Hedmark4028.2-1.419.612.211.86.06.99.713.716.913.98.2
Oppland4629.4-0.419.86.96.66.58.29.016.925.420.412.4
Buskerud2824.1-2.206.35.76.72.55.06.58.715.49.95.0
Vestfold1091.7-1.303.02.42.21.62.83.58.510.66.43.9
Telemark2204.4-3.307.77.59.25.54.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder843.0-6.309.38.94.43.93.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder1593.2-2.405.65.84.72.72.95.210.814.79.92.3
Rogaland7125.8-1.317.16.96.53.54.94.211.215.911.25.3
Hordaland5524.1-0.214.36.26.13.53.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane86525.4-4.4129.827.529.422.922.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal3794.9-1.406.36.15.12.84.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag4776.0-1.417.47.79.17.46.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag79718.8-7.4126.223.125.69.714.822.232.734.025.620.1
Nordland4817.5-2.419.98.07.13.85.37.815.520.311.83.6
Troms47611.7+5.016.76.37.16.311.114.020.420.011.73.2
Finnmark28215.5+3.3112.223.912.815.16.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2007. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti