Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%
Norge82537.20.0687.27.04.65.57.112.416.510.95.6
Østfold2895.1+1.523.64.75.15.15.88.315.69.86.4
Akershus4563.8+0.523.32.62.12.55.26.510.35.02.4
Oslo860.8-0.301.1*0.90.81.02.52.51.60.9
Hedmark3839.6-2.6312.211.86.06.99.713.716.913.98.2
Oppland4319.8+2.946.96.66.58.29.016.925.420.412.4
Buskerud1186.3+0.635.76.72.55.06.58.715.49.95.0
Vestfold1793.0+0.612.42.21.62.83.58.510.66.43.9
Telemark3607.7+0.237.59.25.54.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder2749.3+0.438.94.43.93.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder2455.6-0.225.84.72.72.95.210.814.79.92.3
Rogaland7857.1+0.236.96.53.54.94.211.215.911.25.3
Hordaland5534.3-1.926.26.13.53.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane103729.8+2.31227.529.422.922.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal4496.3+0.236.15.12.84.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag5197.4-0.337.79.17.46.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag96226.2+3.1923.125.69.714.822.232.734.025.620.1
Nordland6479.9+1.958.07.13.85.37.815.520.311.83.6
Troms2766.7+0.436.37.16.311.114.020.420.011.73.2
Finnmark20412.2-11.7523.912.815.16.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2005. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti