Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%
Norge44724.6-0.965.57.112.416.510.95.6
Østfold1865.10.005.15.88.315.69.86.4
Akershus2202.1-0.402.55.26.510.35.02.4
Oslo650.9+0.100.81.02.52.51.60.9
Hedmark2436.0-0.906.99.713.716.913.98.2
Oppland3206.5-1.708.29.016.925.420.412.4
Buskerud1372.5-2.505.06.58.715.49.95.0
Vestfold681.6-1.202.83.58.510.66.43.9
Telemark2345.5+1.204.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder933.9+0.103.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder1162.7-0.202.95.210.814.79.92.3
Rogaland2653.5-1.404.94.211.215.911.25.3
Hordaland3663.5-0.413.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane56522.9+0.6222.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal1912.8-2.004.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag4007.4+0.916.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag3499.7-5.1114.822.232.734.025.620.1
Nordland2133.8-1.505.37.815.520.311.83.6
Troms2086.3-4.8011.114.020.420.011.73.2
Finnmark23315.1+8.316.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1999. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti