Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%
Norge1418812.4-4.110216.510.95.6
Østfold3478.3-7.3315.69.86.4
Akershus6646.5-3.8310.35.02.4
Oslo1662.50.012.51.60.9
Hedmark72413.7-3.2516.913.98.2
Oppland81416.9-8.5625.420.412.4
Buskerud5658.7-6.7415.49.95.0
Vestfold5498.5-2.1310.66.43.9
Telemark73414.4-8.2622.69.33.2
Aust-Agder3459.7-7.8317.511.910.4
Vest-Agder52710.8-3.9414.79.92.3
Rogaland117011.2-4.7515.911.25.3
Hordaland11169.0-5.9514.99.25.6
Sogn og Fjordane51520.1-7.6827.721.912.6
Møre og Romsdal151118.7-5.1923.811.05.1
Sør-Trøndelag98114.8-3.9518.712.95.0
Nord-Trøndelag136832.7-1.31134.025.620.1
Nordland101715.5-4.8820.311.83.6
Troms88120.4+0.4820.011.73.2
Finnmark19411.6-0.4412.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1993. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti