Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%
Norge1320610.9+5.3865.6
Østfold4609.8+3.436.4
Akershus5105.0+2.622.4
Oslo991.6+0.710.9
Hedmark83113.9+5.758.2
Oppland92320.4+8.0812.4
Buskerud6479.9+4.945.0
Vestfold4466.4+2.533.9
Telemark4559.3+6.143.2
Aust-Agder31911.9+1.5410.4
Vest-Agder4609.9+7.632.3
Rogaland122111.2+5.955.3
Hordaland12859.2+3.655.6
Sogn og Fjordane75821.9+9.3812.6
Møre og Romsdal94511.0+5.955.1
Sør-Trøndelag78112.9+7.955.0
Nord-Trøndelag144025.6+5.5920.1
Nordland97011.8+8.263.6
Troms54111.7+8.543.2
Finnmark1155.3+4.021.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1989. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti