Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%%
Norge79645.7+1.5534.25.05.87.27.27.04.65.57.112.416.510.95.6
Østfold3364.5+1.423.14.23.25.13.64.75.15.15.88.315.69.86.4
Akershus2631.80.011.82.33.03.83.32.62.12.55.26.510.35.02.4
Oslo640.5-0.200.70.81.00.81.1*0.90.81.02.52.51.60.9
Hedmark61411.8+4.247.68.08.29.612.211.86.06.99.713.716.913.98.2
Oppland86116.0+4.6611.48.89.49.86.96.66.58.29.016.925.420.412.4
Buskerud3684.9+1.723.23.64.16.35.76.72.55.06.58.715.49.95.0
Vestfold1522.2+0.811.43.01.73.02.42.21.62.83.58.510.66.43.9
Telemark3587.9+4.433.53.54.47.77.59.25.54.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder1293.6-0.313.95.13.09.38.94.43.93.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder1292.3+0.112.23.43.25.65.84.72.72.95.210.814.79.92.3
Rogaland7495.3+1.134.25.05.87.16.96.53.54.94.211.215.911.25.3
Hordaland5814.1+1.123.04.04.14.36.26.13.53.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane72221.7+6.9714.818.625.429.827.529.422.922.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal3905.0+1.723.36.14.96.36.15.12.84.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag4465.7+1.823.96.56.07.47.79.17.46.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag89020.4+8.8811.612.518.826.223.125.69.714.822.232.734.025.620.1
Nordland3935.7+1.134.65.87.59.98.07.13.85.37.815.520.311.83.6
Troms45611.3+0.2411.18.111.76.76.37.16.311.114.020.420.011.73.2
Finnmark633.1-1.814.97.315.512.223.912.815.16.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2013. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti