Skolevalgresultater for Rød Valgallianse

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%
Norge76146.7+2.4524.34.64.95.96.56.43.73.31.5
Østfold2835.0+2.822.25.53.75.711.98.32.53.70.3
Akershus8457.0+2.334.7*4.54.35.55.44.73.31.0
Oslo10269.8+0.669.26.98.95.89.27.68.05.64.3
Hedmark3157.9+5.832.14.05.33.63.92.91.71.40.8
Oppland3267.4+4.932.53.25.15.94.94.92.42.60.7
Buskerud593.2-2.715.95.33.37.65.42.52.81.52.5
Vestfold5048.6+5.633.04.73.06.06.410.14.13.72.5
Telemark1894.0+0.423.65.44.25.25.17.44.65.33.2
Aust-Agder2628.9+4.534.47.15.36.83.94.21.81.81.0
Vest-Agder2706.1+2.124.0*2.7*3.5*1.92.41.0
Rogaland5935.3+1.533.85.75.59.33.94.62.21.80.5
Hordaland7065.5+2.033.56.26.77.37.66.82.63.41.9
Sogn og Fjordane2306.6+3.633.04.13.06.94.64.13.62.21.9
Møre og Romsdal4506.3+3.732.65.85.44.82.94.62.11.90.8
Sør-Trøndelag5507.8+3.134.74.35.37.17.59.03.04.00.9
Nord-Trøndelag****2.34.93.23.06.37.64.42.80.6
Nordland67110.2+5.764.54.13.09.39.38.93.06.61.5
Troms3358.2+3.834.44.34.25.622.718.713.55.81.2
Finnmark****7.49.11.7*3.02.01.63.21.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2005. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet RV ble nedlagt i 2007 da RV sammen med Arbeidernes Kommunistparti (AKP) dannet partiet Rødt. Partiet stilte til valg under navnet RV for siste gang i 2007. Altså for skolevalgresultater etter 2007, se partiet Rødt.