Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%
Norge72075.00.095.010.310.816.621.523.519.214.213.218.921.813.7
Østfold2893.9-1.205.111.28.516.516.821.819.710.014.922.726.717.9
Akershus6764.4+0.114.39.311.815.024.322.916.716.312.917.122.617.0
Oslo8776.5+1.415.19.512.821.628.526.021.116.211.614.525.019.3
Hedmark2504.6-1.305.910.78.120.022.623.228.421.119.825.528.112.6
Oppland2394.4-0.414.88.915.217.021.624.721.317.016.018.718.510.5
Buskerud2293.0-0.803.812.09.313.117.521.414.913.47.914.117.88.4
Vestfold4396.1+1.904.215.57.518.222.623.626.220.716.417.227.816.7
Telemark3396.4+1.914.56.79.019.121.325.822.49.510.021.630.924.1
Aust-Agder2055.5-0.606.110.413.117.118.321.215.59.711.918.117.09.3
Vest-Agder2544.3-0.404.78.710.510.416.718.614.914.810.214.512.86.9
Rogaland4523.3-1.805.17.38.314.815.713.39.08.38.712.114.18.3
Hordaland9666.6+2.214.48.69.414.718.921.320.912.915.819.720.910.9
Sogn og Fjordane1544.1-2.406.510.013.319.418.725.218.621.612.419.716.08.2
Møre og Romsdal2242.7-1.003.78.115.311.216.130.223.617.511.815.918.47.5
Sør-Trøndelag4625.7-1.617.317.913.318.727.621.616.29.412.318.621.116.7
Nord-Trøndelag1944.1-2.806.910.010.618.621.434.626.214.917.224.230.419.0
Nordland5087.3+2.514.812.29.917.928.225.012.611.414.329.123.018.7
Troms2716.9+2.414.513.18.421.532.431.428.111.713.122.222.416.6
Finnmark1798.7+0.118.612.114.117.020.023.314.028.521.432.223.811.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2011. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti