Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%
Norge62565.0-5.34610.310.816.621.523.519.214.213.218.921.813.7
Østfold3485.1-6.1211.28.516.516.821.819.710.014.922.726.717.9
Akershus5784.3-5.029.311.815.024.322.916.716.312.917.122.617.0
Oslo6045.1-4.439.512.821.628.526.021.116.211.614.525.019.3
Hedmark2955.9-4.8210.78.120.022.623.228.421.119.825.528.112.6
Oppland2164.8-4.128.915.217.021.624.721.317.016.018.718.510.5
Buskerud2603.8-8.2212.09.313.117.521.414.913.47.914.117.88.4
Vestfold2354.2-11.3215.57.518.222.623.626.220.716.417.227.816.7
Telemark1774.5-2.226.79.019.121.325.822.49.510.021.630.924.1
Aust-Agder1856.1-4.3210.413.117.118.321.215.59.711.918.117.09.3
Vest-Agder2414.7-4.028.710.510.416.718.614.914.810.214.512.86.9
Rogaland6555.1-2.237.38.314.815.713.39.08.38.712.114.18.3
Hordaland5734.4-4.238.69.414.718.921.320.912.915.819.720.910.9
Sogn og Fjordane1976.5-3.5310.013.319.418.725.218.621.612.419.716.08.2
Møre og Romsdal2573.7-4.428.115.311.216.130.223.617.511.815.918.47.5
Sør-Trøndelag4947.3-10.6317.913.318.727.621.616.29.412.318.621.116.7
Nord-Trøndelag2966.9-3.1310.010.618.621.434.626.214.917.224.230.419.0
Nordland3124.8-7.4312.29.917.928.225.012.611.414.329.123.018.7
Troms1884.5-8.6213.18.421.532.431.428.111.713.122.222.416.6
Finnmark1458.6-3.5312.114.117.020.023.314.028.521.432.223.811.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2009. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti