Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%
Norge1338410.3-0.51910.816.621.523.519.214.213.218.921.813.7
Østfold64511.2+2.718.516.516.821.819.710.014.922.726.717.9
Akershus13629.3-2.5211.815.024.322.916.716.312.917.122.617.0
Oslo11359.5-3.3212.821.628.526.021.116.211.614.525.019.3
Hedmark52510.7+2.618.120.022.623.228.421.119.825.528.112.6
Oppland4418.9-6.3115.217.021.624.721.317.016.018.718.510.5
Buskerud82212.0+2.719.313.117.521.414.913.47.914.117.88.4
Vestfold97215.5+8.017.518.222.623.626.220.716.417.227.816.7
Telemark3316.7-2.309.019.121.325.822.49.510.021.630.924.1
Aust-Agder29510.4-2.7013.117.118.321.215.59.711.918.117.09.3
Vest-Agder4358.7-1.8110.510.416.718.614.914.810.214.512.86.9
Rogaland8947.3-1.018.314.815.713.39.08.38.712.114.18.3
Hordaland11658.6-0.819.414.718.921.320.912.915.819.720.910.9
Sogn og Fjordane33910.0-3.3113.319.418.725.218.621.612.419.716.08.2
Møre og Romsdal6348.1-7.2115.311.216.130.223.617.511.815.918.47.5
Sør-Trøndelag143217.9+4.6213.318.727.621.616.29.412.318.621.116.7
Nord-Trøndelag42610.0-0.6110.618.621.434.626.214.917.224.230.419.0
Nordland78112.2+2.319.917.928.225.012.611.414.329.123.018.7
Troms53113.1+4.718.421.532.431.428.111.713.122.222.416.6
Finnmark21912.1-2.0014.117.020.023.314.028.521.432.223.811.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2007. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti