Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%
Norge2345921.5-2.017723.519.214.213.218.921.813.7
Østfold91116.8-5.0621.819.710.014.922.726.717.9
Akershus247624.3+1.41122.916.716.312.917.122.617.0
Oslo259728.5+2.51826.021.116.211.614.525.019.3
Hedmark95222.6-0.6823.228.421.119.825.528.112.6
Oppland101021.6-3.1924.721.317.016.018.718.510.5
Buskerud90617.5-3.9821.414.913.47.914.117.88.4
Vestfold116022.6-1.0923.626.220.716.417.227.816.7
Telemark83721.3-4.5925.822.49.510.021.630.924.1
Aust-Agder56818.3-2.9721.215.59.711.918.117.09.3
Vest-Agder80716.7-1.9618.614.914.810.214.512.86.9
Rogaland155615.7+2.4713.39.08.38.712.114.18.3
Hordaland223918.9-2.41121.320.912.915.819.720.910.9
Sogn og Fjordane64218.7-6.5725.218.621.612.419.716.08.2
Møre og Romsdal113916.1-14.1830.223.617.511.815.918.47.5
Sør-Trøndelag150727.6+6.01121.616.29.412.318.621.116.7
Nord-Trøndelag85921.4-13.2834.626.214.917.224.230.419.0
Nordland168128.2+3.21525.012.611.414.329.123.018.7
Troms129332.4+1.01231.428.111.713.122.222.416.6
Finnmark31920.0-3.3723.314.028.521.432.223.811.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2001. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti