Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%
Norge1970219.2+5.015714.213.218.921.813.7
Østfold116019.7+9.7710.014.922.726.717.9
Akershus147016.7+0.4716.312.917.122.617.0
Oslo152921.1+4.91316.211.614.525.019.3
Hedmark113828.4+7.31021.119.825.528.112.6
Oppland102021.3+4.3817.016.018.718.510.5
Buskerud71214.9+1.5713.47.914.117.88.4
Vestfold153226.2+5.51120.716.417.227.816.7
Telemark84922.4+12.9109.510.021.630.924.1
Aust-Agder48515.5+5.869.711.918.117.09.3
Vest-Agder71014.9+0.1514.810.214.512.86.9
Rogaland6729.0+0.748.38.712.114.18.3
Hordaland243520.9+8.01212.915.819.720.910.9
Sogn og Fjordane51918.6-3.0721.612.419.716.08.2
Møre og Romsdal159923.6+6.11117.511.815.918.47.5
Sør-Trøndelag87916.2+6.869.412.318.621.116.7
Nord-Trøndelag102226.2+11.31014.917.224.230.419.0
Nordland79812.6+1.2711.414.329.123.018.7
Troms92628.1+16.41111.713.122.222.416.6
Finnmark24714.0-14.5528.521.432.223.811.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1997. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti