Skolevalgresultater for Sosialistisk Venstreparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%
Norge2629221.8+8.117713.7
Østfold126126.7+8.81017.9
Akershus228822.6+5.61017.0
Oslo153225.0+5.71619.3
Hedmark168628.1+15.5912.6
Oppland83918.5+8.0710.5
Buskerud116117.8+9.488.4
Vestfold193227.8+11.11116.7
Telemark150730.9+6.81224.1
Aust-Agder45617.0+7.769.3
Vest-Agder59912.8+5.956.9
Rogaland154214.1+5.878.3
Hordaland292920.9+10.01210.9
Sogn og Fjordane55516.0+7.868.2
Møre og Romsdal157518.4+10.997.5
Sør-Trøndelag127021.1+4.4816.7
Nord-Trøndelag171330.4+11.41119.0
Nordland189623.0+4.31218.7
Troms103322.4+5.8916.6
Finnmark51823.8+12.7911.1

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1989. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti