Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%
Norge3291423.0-6.84529.823.421.221.713.411.717.622.119.117.216.819.6
Østfold201827.3-8.0335.321.719.923.615.913.819.723.019.516.613.213.6
Akershus311320.5-7.3327.821.924.523.215.011.017.022.824.617.714.812.2
Oslo399829.7-5.7635.429.627.622.915.415.323.527.324.224.521.420.1
Hedmark148227.3-9.2236.524.824.524.013.017.117.322.024.722.227.232.5
Oppland142325.9-11.9237.830.923.228.325.016.521.624.820.721.025.428.9
Buskerud200226.1-4.9331.021.529.628.015.516.623.324.118.316.418.719.1
Vestfold156121.8-6.8228.622.421.128.117.710.013.021.716.315.111.413.8
Telemark139526.4-9.5235.930.134.827.917.313.416.626.822.117.516.618.1
Aust-Agder73819.9-8.3128.222.613.119.911.89.711.517.528.616.216.415.4
Vest-Agder110918.9-1.7120.616.410.916.36.17.49.818.119.712.19.611.2
Rogaland252418.4-4.7323.115.514.916.110.75.48.813.99.712.310.814.0
Hordaland259017.6-7.3324.918.810.714.311.111.417.122.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane87323.4-4.2127.619.516.717.313.312.717.117.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal139817.1-5.7222.824.115.617.97.57.212.816.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag211626.0-7.4333.429.033.629.013.811.927.135.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag154332.5-2.7235.229.121.319.29.69.720.022.917.016.215.620.7
Nordland169924.5-7.5332.022.720.523.013.811.420.622.320.814.819.725.1
Troms79620.2-13.7133.930.227.020.811.811.920.014.814.214.124.830.3
Finnmark53626.1-8.9235.030.332.820.320.214.626.227.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2011. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.