Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%
Norge3031923.4+2.24321.221.713.411.717.622.119.117.216.819.6
Østfold124621.7+1.8219.923.615.913.819.723.019.516.613.213.6
Akershus319721.9-2.6424.523.215.011.017.022.824.617.714.812.2
Oslo352629.6+2.0527.622.915.415.323.527.324.224.521.420.1
Hedmark122024.8+0.3224.524.013.017.117.322.024.722.227.232.5
Oppland152230.9+7.7223.228.325.016.521.624.820.721.025.428.9
Buskerud146621.5-8.1229.628.015.516.623.324.118.316.418.719.1
Vestfold140322.4+1.3221.128.117.710.013.021.716.315.111.413.8
Telemark149030.1-4.7234.827.917.313.416.626.822.117.516.618.1
Aust-Agder63822.6+9.5113.119.911.89.711.517.528.616.216.415.4
Vest-Agder82316.4+5.5110.916.36.17.49.818.119.712.19.611.2
Rogaland190215.5+0.6314.916.110.75.48.813.99.712.310.814.0
Hordaland254818.8+8.1310.714.311.111.417.122.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane66519.5+2.8116.717.313.312.717.117.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal187824.1+8.5215.617.97.57.212.816.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag232429.0-4.6333.629.013.811.927.135.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag123729.1+7.8221.319.29.69.720.022.917.016.215.620.7
Nordland145622.7+2.2220.523.013.811.420.622.320.814.819.725.1
Troms122830.2+3.2227.020.811.811.920.014.814.214.124.830.3
Finnmark55030.3-2.5232.820.320.214.626.227.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2007. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.