Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%
Norge2615421.7+8.34113.411.717.622.119.117.216.819.6
Østfold113023.6+7.7215.913.819.723.019.516.613.213.6
Akershus264523.2+8.2415.011.017.022.824.617.714.812.2
Oslo250922.9+7.5415.415.323.527.324.224.521.420.1
Hedmark110824.0+11.0213.017.117.322.024.722.227.232.5
Oppland134728.3+3.3225.016.521.624.820.721.025.428.9
Buskerud181228.0+12.5315.516.623.324.118.316.418.719.1
Vestfold166028.1+10.4317.710.013.021.716.315.111.413.8
Telemark130927.9+10.6217.313.416.626.822.117.516.618.1
Aust-Agder62419.9+8.1111.89.711.517.528.616.216.415.4
Vest-Agder85216.3+10.216.17.49.818.119.712.19.611.2
Rogaland162516.1+5.4210.75.48.813.99.712.310.814.0
Hordaland187514.3+3.2211.111.417.122.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane57317.3+4.0113.312.717.117.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal131917.9+10.427.57.212.816.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag210429.0+15.2313.811.927.135.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag78319.2+9.619.69.720.022.917.016.215.620.7
Nordland164323.0+9.2313.811.420.622.320.814.819.725.1
Troms86220.8+9.0211.811.920.014.814.214.124.830.3
Finnmark37420.3+0.1120.214.626.227.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2003. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.