Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%
Norge1465613.4+1.710911.717.622.119.117.216.819.6
Østfold86415.9+2.1613.819.723.019.516.613.213.6
Akershus152315.0+4.0611.017.022.824.617.714.812.2
Oslo140015.4+0.1915.323.527.324.224.521.420.1
Hedmark54613.0-4.1417.117.322.024.722.227.232.5
Oppland116625.0+8.51016.521.624.820.721.025.428.9
Buskerud79915.5-1.1716.623.324.118.316.418.719.1
Vestfold91217.7+7.7710.013.021.716.315.111.413.8
Telemark68117.3+3.9713.416.626.822.117.516.618.1
Aust-Agder36511.8+2.149.711.517.528.616.216.415.4
Vest-Agder2966.1-1.327.49.818.119.712.19.611.2
Rogaland105310.7+5.355.48.813.99.712.310.814.0
Hordaland130811.1-0.3611.417.122.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane45813.3+0.6512.717.117.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal5287.5+0.347.212.816.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag75213.8+1.9511.927.135.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag3889.6-0.139.720.022.917.016.215.620.7
Nordland82313.8+2.4711.420.622.320.814.819.725.1
Troms47111.8-0.1511.920.014.814.214.124.830.3
Finnmark32320.2+5.6714.626.227.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2001. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.