Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%
Norge1141411.7-5.92417.622.119.117.216.819.6
Østfold50513.8-5.9119.723.019.516.613.213.6
Akershus113411.0-6.0217.022.824.617.714.812.2
Oslo115915.3-8.2323.527.324.224.521.420.1
Hedmark69317.1-0.2217.322.024.722.227.232.5
Oppland81116.5-5.1221.624.820.721.025.428.9
Buskerud90716.6-6.7223.324.118.316.418.719.1
Vestfold42610.0-3.0113.021.716.315.111.413.8
Telemark56813.4-3.2116.626.822.117.516.618.1
Aust-Agder2359.7-1.8011.517.528.616.216.415.4
Vest-Agder3197.4-2.409.818.119.712.19.611.2
Rogaland4025.4-3.408.813.99.712.310.814.0
Hordaland118811.4-5.7217.122.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane31212.7-4.4117.117.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal4987.2-5.6112.816.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag64511.9-15.2127.135.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag3489.7-10.3120.022.917.016.215.620.7
Nordland64511.4-9.2220.622.320.814.819.725.1
Troms39311.9-8.1120.014.814.214.124.830.3
Finnmark22614.6-11.6126.227.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1999. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.