Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%
Norge1808517.6-4.514522.119.117.216.819.6
Østfold115919.7-3.3723.019.516.613.213.6
Akershus149817.0-5.8822.824.617.714.812.2
Oslo170323.5-3.81527.324.224.521.420.1
Hedmark69317.3-4.7622.024.722.227.232.5
Oppland103821.6-3.2824.820.721.025.428.9
Buskerud111023.3-0.81024.118.316.418.719.1
Vestfold76313.0-8.7521.716.315.111.413.8
Telemark63116.6-10.2726.822.117.516.618.1
Aust-Agder36011.5-6.0417.528.616.216.415.4
Vest-Agder4669.8-8.3318.119.712.19.611.2
Rogaland6598.8-5.1413.99.712.310.814.0
Hordaland199117.1-5.31022.416.717.714.019.1
Sogn og Fjordane47717.1-0.4717.513.821.720.229.1
Møre og Romsdal86612.8-4.0616.814.714.813.717.9
Sør-Trøndelag146827.1-8.21035.321.720.018.521.9
Nord-Trøndelag77920.0-2.9722.917.016.215.620.7
Nordland130420.6-1.71122.320.814.819.725.1
Troms65820.0+5.2814.814.214.124.830.3
Finnmark46226.2-1.21027.432.122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1997. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.