Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%
Norge2186619.1+1.915617.216.819.6
Østfold81719.5+2.9716.613.213.6
Akershus250424.6+6.91117.714.812.2
Oslo161924.2-0.31524.521.420.1
Hedmark130924.7+2.5822.227.232.5
Oppland99920.7-0.3721.025.428.9
Buskerud118618.3+1.9816.418.719.1
Vestfold105516.3+1.2615.111.413.8
Telemark112822.1+4.6917.516.618.1
Aust-Agder101228.6+12.41016.216.415.4
Vest-Agder96019.7+7.6712.19.611.2
Rogaland10139.7-2.6512.310.814.0
Hordaland207116.7-1.01017.714.019.1
Sogn og Fjordane35213.8-7.9521.720.229.1
Møre og Romsdal118914.7-0.1714.813.717.9
Sør-Trøndelag143221.7+1.7820.018.521.9
Nord-Trøndelag71217.0+0.8616.215.620.7
Nordland136020.8+6.01114.819.725.1
Troms61114.2+0.1514.124.830.3
Finnmark53732.1+10.11122.028.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1993. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.