Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%
Norge2182917.2+0.43416.819.6
Østfold93416.6+3.4213.213.6
Akershus221717.7+2.9314.812.2
Oslo212824.5+3.1421.420.1
Hedmark125422.2-5.0227.232.5
Oppland130721.0-4.4225.428.9
Buskerud120816.4-2.3218.719.1
Vestfold106315.1+3.7111.413.8
Telemark97317.5+0.9116.618.1
Aust-Agder47516.2-0.2116.415.4
Vest-Agder65412.1+2.509.611.2
Rogaland133912.3+1.5110.814.0
Hordaland245317.7+3.7314.019.1
Sogn og Fjordane30021.7+1.5220.229.1
Møre og Romsdal109114.8+1.1213.717.9
Sør-Trøndelag150320.0+1.5318.521.9
Nord-Trøndelag77416.2+0.6115.620.7
Nordland104014.8-4.9219.725.1
Troms64714.1-10.7124.830.3
Finnmark46922.0-6.9128.921.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1991. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.