Skolevalgresultater for Arbeiderpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%
Norge2032316.8-2.814119.6
Østfold62213.2-0.4513.6
Akershus149514.8+2.6712.2
Oslo131021.4+1.31320.1
Hedmark163227.2-5.3932.5
Oppland115025.4-3.5928.9
Buskerud122518.7-0.4819.1
Vestfold79211.4-2.4413.8
Telemark80916.6-1.5718.1
Aust-Agder44016.4+1.0615.4
Vest-Agder4509.6-1.6311.2
Rogaland117910.8-3.2514.0
Hordaland195814.0-5.1819.1
Sogn og Fjordane69920.2-8.9829.1
Møre og Romsdal117513.7-4.2617.9
Sør-Trøndelag111818.5-3.4721.9
Nord-Trøndelag87815.6-5.1620.7
Nordland162019.7-5.41025.1
Troms114224.8-5.5930.3
Finnmark62928.9+7.11121.8

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1989. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

Partiet het tidligere Det norske Arbeiderparti, og stilte til valg under det navnet frem til og med valget i 2011. Fra og med valget i 2013 stiller partiet til valg under det nye navnet Arbeiderpartiet.